Istorija per juoką

  • Paskelbė : Vilma Milienė
  • Paskelbta: 2024-05-03
  • Kategorija: Svarbu!

Istorinė ir politinė karikatūra – pats rimčiausias grafikos žanras. Jis istorijos kontekste padeda pamatyti gerąsias ir blogąsias žmogaus prigimties ar įvykio savybes. Šio žanro kūriniuose jungiasi menas, istorija, politika, žurnalistika.

XIX ir XX amžiaus karikatūristai galėjo sau leisti pasakyti daugiau negu politikai, žurnalistai ar karininkai. Jie pateikdavo vaizdines konkrečių įvykių interpretacijas, kurios buvo suprantamos net nemokantiems skaityti.

Seniau ir dabar karikatūra yra rimtas, informatyvus istorinis šaltinis, kuris   išsamiai atskleidžia vaizduojamo laikotarpio gyvenimą.

Neseniai Vilniaus „Minties“ gimnazijos pirmokai susipažino su šiuo patraukliu grafikos žanru: išklausė pamoką, nagrinėjo karikatūrą kaip šaltinį, kopijavo garsias istorines karikatūras, o kai kurie patys bandė tokias kurti. Todėl gimnazijos biblioteka ir istorijos mokytojos surengė mokinių darbų parodą „Istorija per juoką“. Joje galima pamatyti pirmų gimnazijos klasių mokinių pieštas ir kopijuotas karikatūras. Paroda eksponuojama gimnazijos fojė ir bibliotekos skaitykloje.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

Vilniaus „Minties” gimnazijos istorijos mokytojos ir bibliotekininkės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos